MEDENİYETLERİN BULUŞMASI İstanbul’dasınız… Doğu ile Batı’nın el sıkıştığı, Kuzey ile Güney’in kucaklaştığı bir barış kentinde… Kökleri bu topraklardaki erdemin tüm katmanlarına uzanan binlerce yıllık bir kültür ağacının gölgesindesiniz. Dev imparatorlukların, yüce dinlerin, sayısız kültür ve medeniyetin derin izleri genlerine kazınmış bir dünya başkentindesiniz. Hoş geldiniz…

İstanbul dört imparatorluğun başkentidir: Roma İmparatorluğu (330-395), Bizans İmparatorluğu (395-1204), Latin İmparatorluğu (1204-1261), Bizans İmparatorluğu (1261-1453) ve Osmanlı İmparatorluğu (1453) -1922). İstanbul’un tarihi çok zengin ve bu imparatorlukların her birinin kalıntıları hala görülmektedir.

İstanbul’da yüzyıllık binalar modern gökdelenlerin yanında yer almaktadır. Aynı bölgede camiler, kiliseler ve sinagoglar var. Liberal ve muhafazakar Müslümanlar, bir düzine başka din veya inançtan insanlarla birlikte barış içinde yan yana yaşamaktadır. Hepsinin ortak bir yanı var: Dünyaca ünlü Türk misafirperverliği.

» İstanbul’a Geliş ve Gidiş

İstanbul’a otobüs, tren, tekne veya uçakla seyahat edebilirsiniz, en iyi seçenek nereden geldiğinize bağlı olacaktır. Tüm büyük ekonomik havayolları İstanbul Havalimanı ve Sabiha Havalimanı’na sefer düzenlemektedir.

» Vize İşlemleri

Vize Bilgileri web sitesinde tüm kuralları, ücretleri ve vizenizi nasıl alacağınızı inceleyebilirsiniz.

E-vize nasıl alınır

https://www.evisa.gov.tr/en/

https://theistanbulinsider.com/how-to-get-your-turkish-electronic-visa-online-and-avoid-the-queue/

» İstanbul’da nerede kalınır

İstanbul’da 4 binin üzerinde otel, pansiyon, misafirhane ve daire bulunmaktadır.

Ayrıca partnerimiz Casali Tour ile iletişime geçebilirsiniz.

Fuar öncesi ve sonrası için tüm seyahat planlamalarınız ve fuar süresince istediğiniz konforda konaklama  planlamanızı Casali Tour sizin adınıza yapacaktır.

Detaylı bilgi için;

Casali Tour
Tel         : +90 212 465 00 80
Web       : www.casalitour.com
Yetkili    : Ebru CAN | info@casalitour.com

» İstanbul’da Ne Yapılır

İstanbul, antik kalıntılar, saraylar, dünyaca ünlü camiler, nargile cafeler ve Kapalı Çarşı içindeki sonsuz dükkanlardan oluşan bolca turistik mekana sahip. Yapacak ve görecek çok şey var, hepsini ziyaret etmek için zaman ve enerjiye ihtiyacınız olacak. İstanbul’a ilk seyahatinizi organize etmenize yardımcı olmak için burada kaçırmamanız gereken bazı yerlerin bir listesi aşağıdaki gibi:

 • Sultan Ahmet Camii
 • Aya Sofya
 • Topkapı Sarayı
 • Yerebatan Sarnıcı
 • Kapalıçarşı
 • Mısır Çarşısı
 • Süleymaniye Camii
 • Galata Kulesi
 • Dolmabahçe Sarayı
 • Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi
 • Boğaz Turu
 • Ortaköy
 • Üsküdar’da Gün Batımı

» İstanbul’da Yeme İçme

Yemek, tatlı ve çay cennetine hoş geldiniz. İstanbul sokaklarında kebap tezgahları, rahat restoranlar, çaylar ve kahve dükkanları bulunur.

Aklınızda bulundurmanız gereken bir şey var: Herşeyi deneyin! Türkiye’de yemek pahalı değildir, İstanbul’daki güzel bir restoranda iyi bir yemek için bir servet ödemezsiniz. Yerel yemekler Taksim Meydanı çevresinde ve İstiklal Caddesi’nde bulunabilir. Tatlıya gelince, dondurma ile geleneksel baklava veya Türk lokumu şart.

» Canlı Gece Hayatı ile Şehre Dönüş

İstanbul’un eşsiz coğrafi konumu sayesinde, en iyi gece mekanlarının çoğu Boğaziçi’nde veya muhteşem silüeti gören bir çatı katında yer almaktadır. Gece hayatı canlıdır, herkesin zevkini karşılamak için bolca seçenek vardır.

» Alışveriş

İstanbul’da pek çok mağaza var. Şehrin her yerine yayılmış birçok lüks ve trend alışveriş merkezini ziyaret edebilirsiniz. Ya da yerli tasarımcılar ve ustalar tarafından yapılan otantik, el yapımı ürünler için şehrin daha az turistik bölgelerini gezebilirsiniz. Eğer pazarlığı seviyorsanız, tabi ki Kapalı Çarşı dünyanın alışveriş cennetidir. Ayrıca, egzotik baharatlar, zeytinler veya mevcut fındık seçeneklerini stoklamayı da unutmayın.