İSTANBUL FUAR MERKEZİ ( HALL 2,4,5,6,7,8 ) Atatürk Havalimanı Karşısı Yeşilköy / İSTANBUL

 

 

İstanbul Fuar Merkezi fuar alanlarının en büyük avantajlarından birisi ulaşımın son derece kolay olmasıdır. Fuar alanı İstanbul’un en stratejik yerlerinden birinde yapılmıştır.

icon_metro

Metro

Hacıosman – Yenikapı metrosunun bağlantısını kullanarak “Dünya Ticaret Merkezi – İstanbul Fuar Merkezi” istasyonunda inip İstanbul Fuar Merkezi’ne gelebilirsiniz.

Marmaray

Anadolu yakasından Marmaray – Yenikapı Havalimanı Metro bağlantısını kullanarak “Dünya Ticaret Merkezi – İstanbul Fuar Merkezi” istasyonunda inip İstanbul Fuar Merkezi’ne gelebilirsiniz.

Metrobus

Avcılar – Söğütlüçeşme Metrobüs hattı ile Ataköy – Şirinevler durağına ulaşıp, Havalimanı Metro bağlantısını kullanarak “Dünya Ticaret Merkezi – İstanbul Fuar Merkezi” istasyonunda inip İstanbul Fuar Merkezi’ne gelebilirsiniz.

IDO Deniz Otobüsleri

Deniz otobüsü hatlarını kullanarak Bakırköy iskelesine ulaşıp, metro ile kolaylıkla İstanbul Fuar Merkezi’ne gelebilirsiniz.

 

İETT Otobüsleri

İETT otobüs bağlantılarını kullanarak şehrin pek çok noktasından kolaylıkla Havalimanı Metrosu istasyonlarına ulaşabilir ve “Dünya Ticaret Merkezi – İstanbul Fuar Merkezi” istasyonunda inip İstanbul Fuar Merkezi’ne gelebilirsiniz.

Tramvay

Kabataş-Bağcılar Tramvay hattı ile kolaylıkla Havalimanı Metrosuna ulaşabilir “Dünya Ticaret Merkezi – İstanbul Fuar Merkezi” istasyonunda inip İstanbul Fuar Merkezi’ne gelebilirsiniz.

Şehirlerarası Otobüs

Türkiye’nin her noktasından Esenler Otogarına ulaşabilir, kolaylıkla Havalimanı Metrosu’na geçebilir ve “Dünya Ticaret Merkezi – İstanbul Fuar Merkezi” istasyonunda inip İstanbul Fuar Merkezi’ne gelebilirsiniz.

Hava Yolu

Türkiye’nin ve Dünyanın her noktasından İstanbul’a her gün düzenlenen binlerce direkt uçuş ile İstanbul Havalimanı’na gelip, her yarım saatte bir kalkan transfer araçlarımızla İstanbul Fuar Merkezi’ne kolayca ulaşabilirsiniz.

 

“İstanbul Havalimanı” ndan Fuara (İFM) nasıl gidilir?

İstanbul Havalimanından, İstanbul Fuar Merkezi’ne gitmek için birden çok ulaşım alternatifi mevcuttur. İstanbul Havalimanından İstanbul Fuar Merkezine HAVAİST otobüsleri ile gidebilirsiniz, taksiye binebilirsiniz (150 TL) ya da İstanbul Havalimanından araba kiralayarak gidebilirsiniz. (Metro hattı 2020 yılının ortalarında tamamlanıp hizmete açılması planlanıyor.)

HAVAİST Araçları

HAVAİST araçlarında nakit ödeme, İstanbulKart ve kredi kartı ile ödeme imkanı mevcut. Havalimanında İstanbulKart satın alım dolum işlemi yapabileceğiniz büfeler ve otomatlar bulunuyor. İstanbul Havalimanı’ndan çıktığınızda HAVAİST otobüsleri ile hareket ederek Yenibosna/Kuleliye durağında inin. Ardından Yenibosna Metro istasyonuna gidip, metroyla sadece 1 durak giderek İDTM- Dünya Ticaret Merkezi durağında metrodan inin. Bu istasyon çıkışında her 15 dakikada bir kalkan ücretsiz servislerini kullanabilir veya yaklaşık 5 dakika yürüme mesafesinde 9-10 ve 11.salonlara ulaşabilirsiniz.

İST-4 Hattı

Güzergah:İstanbul Havalimanı – Bakırköy

Duraklar: İstanbul Havalimanı – Yenibosna/Kuleli – Şirinevler – Ataköy 4. Kısım Bakırköy İDO İskelesi

Süresi:80 dakika

Bakırköy – İstanbul Havalimanı arası Havaist Yolcu servisleri

• Gündüz (7/24) 20 dakika ara ile hareket etmektedir.

• Gece 01:00 ile 05:00 saatleri arasında 40 dakika ara ile hareket etmektedir.

• Havaist seferleri ve detaylı bilgiler için hava.ist / 0212 219 53 22 – 0212 219 53 22

Sabiha Gökçen Havalimanı

Uçağınız Sabiha Gökçen Havalimanına iniyorsa; karayolu, deniz yolu ve raylı sitemle ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Sabiha Gökçen Havalimanı Kadıköy ve Taksim arasında hizmet veren HAVABUS otobüsleri ile 10 ve 15 TL ücret karşılığında seyahet edebilirsiniz. Avrupa yakasında Metroya ulaşabileceğiniz bir nokta sonrasında, Metroyu kullanarak “İDTM İstanbul Fuar Merkezi” durağına ulaşabilirsiniz Bu istasyon çıkışında her 15 dakikada bir kalkan ücretsiz servislerini kullanabilir veya yaklaşık 5 dakika yürüme mesafesinde 9-10 ve 11.salonlara ulaşabilirsiniz.

Şehirlerarası Otobüslerle Gelişlerde

İstanbul’a şehirlerarası otobüsle gelişlerde, fuar alanına ulaşımınızın daha kolay olabilmesi için Esenler Otogarı tercih edilmelidir. Esenler Otogarının içindeki metro istasyonundan Atatürk Havalimanı yönüne giden metro’ya binin. Havalimanından bir önceki durak olan “IDTM İstanbul Fuar Merkezi” durağında inmelisiniz. Bu istasyon çıkışında her 15 dakikada bir kalkan ücretsiz servislerini kullanabilir veya yaklaşık 5 dakika yürüme mesafesinde 9-10 ve 11.salonlara ulaşabilirsiniz.

İstanbul’un diğer yerlerinden fuar alanına ulaşmak için hangi ulaşım seçeneklerini kullanabiliriz?

• Aksaray’dan: Metro ile İFM

• Avcılar’dan: Metrobüs ile Şirinevler–Metro ile İFM

• Bostancı’dan: Deniz otobüsü ile Bakırköy–Metro ile İFM

• Eminönü’nden: Tramvay ile Aksaray – Metro ile İFM

• Kabataş’tan: Tramvay ile Aksaray – Metro ile İFM

• Kadıköy’den: Deniz otobüsü ile Bakırköy – Metro ile İFM

• Mecidiyeköy’den: Metrobüs ile Şirinevler – Metro ile İFM

• Taksim’den: İETT Otobüsü 96T hattı kullanılarak İFM

• Zincirlikuyu’dan: Metrobüs ile Şirinevler – Metro ile İFM

• Sabiha Gökçen Limanı’ndan: Havataş servisleri ile Taksim – İETT Otobüsü 96T hattı kullanılarak İFM

• Sultanahmet’ten: Tramvay TR1 hattı kullanılarak Zeytinburnu – Metro ile HM1 hattı kullanılarak İFM

Önemli Bilgi

• İstanbul’da taksi ücretleri başlangıç fiyatının üzerine km fiyatı eklenmesiyle hesaplanmaktadır.

• İstanbul taksilerinde günün 24 saati aynı tarife geçerlidir.

• Fuar merkezinin konum bilgileri N 40.988742, E 28.821344

Raylı sistemler ulaşım haritasını görmek için www.metro.istanbul